Ні – спалюванню сухостою!


 

З року в рік навесні намагаючись прибрати подвір’я, присадибні ділянки, городи господарі починають спалювати листя, суху траву та інші рослинні рештки. Палії переконані, що цим вони покращують врожайність. Насправді це твердження – міф. Адже, коли спалюється сухостій, то гине вся мікрофлора, що бере участь у важливих біологічних процесах. Родючий покрив ґрунту, на якому спалюють траву, відновлюється лише через 5-6 років. Окрім того, в середовище викидаються речовини, що виділяються в процесі горіння і є шкідливими для органів дихання. До того ж завжди є загроза перекидання вогню на прилеглі сільськогосподарські угіддя, лісові масиви чи житлово-господарські споруди, що може призвести до надзвичайних ситуацій та жахливих наслідків.

Державна екологічна інспекція у Закарпатській області вкотре нагадує, що спалювання сухого листя і трави – заборонено законом, в разі його порушення передбачена адміністративна, а в деяких випадках кримінальна відповідальність.

Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою збереження довкілля щодо посилення відповідальності за дії, спрямовані на забруднення атмосферного повітря та знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу» внесено зміни до статтей 77 та 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, зокрема, збільшено розміри штрафів:

  • за самовільне випалювання рослинності або її залишків   розмір штрафу становить 3060-21420 грн.;
  • за самовільне випалювання рослинності або її залишків в межах заповідників - 6120-30600 грн.;
  • за порушення вимог пожежної безпеки в лісах - 1530-15300 грн.

А з березня 2022 року внесено зміни до Кримінального кодексу України, які посилюють відповідальність за злочини проти основ національної безпеки в умовах воєнного стану. Так, у статті 113 «Диверсія» до переліку злочинів, вчинених з метою ослаблення держави або інших дій, спрямованих на знищення людей чи завдання шкоди їхньому здоров'ю, відтепер додано і навмисні підпали, зокрема й сухої рослинності. Під час воєнного стану підпали становлять додаткову небезпеку, відволікають від виконання бойових завдань рятувальників, військових та правоохоронців і знижують обороноздатність країни. Такі дії розцінюються як кримінальний злочин, який передбачає покарання у вигляді ув'язнення строком від 10 до 15 років з конфіскацією майна.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці