На Закарпатті розпочато заходи обліку диких тварин


Держінспектори Державної екологічної інспекції у Закарпатській області приймають активну участь у щорічному комплексі заходів, спрямованих на визначення кількості диких тварин та птиці на певній території мисливських угідь – таксації. Під час обліку визначається видовий склад, встановлюються місця проживання тварин та птахів, їх міграції, територіальне розміщення чисельності в різних районах мисливських угідь.

«Перші спільні заходи держіінспекторів та єгерів стартують уже цими вихідними, адже вкрай важливо знати кількість дичини на території Закарпаття та перевіряти в мисливських товариствах додержання вимог природоохоронного законодавства, особливо під час обліку чисельності диких тварин. Підрахунок дичини, як правило, проводять за допомогою багатьох методів, зокрема, методу шумового прогону, спостереженням у місцях підгодівлі, облік мисливських тварин на місцях зимових скупчень, облік тварин на норах, хатках, в місцях зимівлі, облік за допомогою фото- та відеопасток, дворазовий маршрутно-облоговий облік по слідах» - зазначила в.о. начальника ДЕІ у Закарпатській області Юлія Давидова.

У свою чергу державний інспектор з охорони навколишнього природного середовища Закарпатської області Михайло Корнута відмітив, що на основі обліку узагальнюються дані і про щільність таких хижаків як вовки, лисиці, чисельність яких останніми роками значно зростає. Лісівники беруть участь у регуляції чисельності хижаків, які є серйозною загрозою для молодняка козуль, зайців та інших диких тварин. Ці дані допомагають забезпечити об’єктивний контроль за використанням та відтворенням мисливських тварин у мисливських угіддях. На основі результатів обліку готуються ліміти відстрілу, відлову диких парнокопитних та хутрових звірів у наступному мисливському сезоні».

Довідково: Відповідно до статті 30 Закону України «Про мисливське господарство та полювання» цей захід є обов’язковим у всіх мисливських господарствах та здійснюється з метою забезпечення раціонального та не виснажливого використання державного мисливського фонду, прийняття рішення про необхідність часткової або повної заборони полювання на певний вид дичини, визначається динаміка чисельності тварин та території області. Результати проведення обліків лягають в основу для встановлення лімітів і норм добування мисливської фауни в майбутньому.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці