Державна екологічна інспекція у Закарпатській області вшановує пам’ять усіх ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС


Як відомо, 26 квітня 1986 року на Чорнобильській атомній електростанції, що на Київщині, сталася найбільша в історії людства техногенна катастрофа – Чорнобильська аварія. 

14 грудня в Україні відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварі на Чорнобильській АЕС.

Саме цього дня, 14 грудня 1986 року завершилося будівництво захисного саркофагу над зруйнованим четвертим енергоблоком. Зруйнований реактор перестав бути джерелом радіоактивного забруднення навколишнього середовища. Майже мільйон людей рятували Україну і світ від ядерної катастрофи на ЧАЕС, близько 60 тисяч з них – загинули.

Через 36 років після трагедії на ЧАЕС зявилась нова загроза вибуху через війну, яку розвязала росія проти України. Російські війська захопили Чорнобильську АЕС у перший день повномасштабної війни, 24 лютого. Близько 300 людей, персонал і військові, які на той момент перебували на станції, стали заручниками. Однак, вони гідно витримали весь жах окупації та вберегли світ від потенційної небезпеки.

Ми глибоко вдячні всім учасникам ліквідації наслідків найбільшої катастрофи за історію ядерної енергетики, які ціною власного здоров’я і життя, працювали в зоні радіаційного лиха аби якомога швидше ліквідувати наслідки Чорнобильської трагедії. Лише завдяки самопожертві ліквідаторів вдалося локалізувати аварію та врятувати країну і світ від радіаційного забруднення.

Низько вклоняємось сучасним героям, котрі працювали на ЧАЕС в умовах окупації та виявили героїзм, самовідданість та мужність у тих екстремальних умовах.

Ми пам’ятаємо, що було у 1986 році і розуміємо, чого уникнули в 2022 році. Дякуємо всім ліквідаторам та працівникам зони відчуження за самовіддану працю та людяність.

 

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці