Шкода від діяльності лісівників ДП «Великоберезнянське ЛГ» сягла збитків на 5,4 млн. грн.


Ще в серпні 2019 року Державною екологічною інспекцією у Закарпатській області проведено плановий захід державного нагляду (контролю) за додержанням вимог природоохоронного законодавства ДП «Великоберезнянське ЛГ». В ході перевірки інспекторами виявлено порушення правил рубок головного користування в гірських лісах Карпат, зокрема, проведення суцільної рубки та порушення Закону України «Про оцінку впливу на довкілля».

За матеріалами Інспекції, які направлено до Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого в місті Львові, порушено кримінальне провадження. За результатами проведеної судової інженерно-екологічної експертизи у кримінальному провадженні встановлено, що в кварталі Чорноголівського лісництва Закарпатським обласним управлінням лісового та мисливського господарства виписано лісорубний квиток, який не відповідає запроєктованим матеріалам лісовпорядкування. Крім того, в матеріалах до лісорубного квитка держлісгоспом не наведено у встановленому порядку, що дане насадження потребує проведення термінового рубання. Фактично проведено суцільну рубку на площі 5,0 га. Експертизою також підтверджені виявлені Інспекцією порушення Закону України «Про оцінку впливу на довкілля», зокрема відсутність необхідного висновку з оцінки впливу на довкілля для проведення суцільних та поступових рубок площею понад 1 га.

В ході досудового розслідування спеціалістами Інспекції, за участі службових осіб Територіального управління ДБР у м. Львові та представників Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства проведено огляд лісосіки, під час якого було виявлено пні дерев породи бук та явір без ознак відведення в рубку в кількості 367 штук. Відповідно до постанови КМУ від 23.11.2008 №665 «Про затвердження такс для обчислення розміру шкоди заподіяної лісу»  інспекторами Державної екологічної інспекції у Закарпатській області  проведено розрахунок заподіяної шкоди внаслідок незаконної рубки. Під час слідства також встановлено, що шкода лісовим ресурсам на загальну суму 5440,122 тисяч гривень заподіяна протиправними діями посадових осіб ЗОУЛАГ та ДП Великоберезнянське ЛГ». Наразі Закарпатська обласна прокуратура скерувала обвинувальний акт до Перечинського районного суду для подальшого розгляду.

Державною екологічною інспекцією у Закарпатській області, якій надано статус позивача, ініційовано пред’явлення цивільного позову в рамках кримінального провадження з метою відшкодування майнової шкоди заподіяної навколишньому природному середовищу в результаті вчинення кримінального правопорушення.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці