За даними Управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Закарпатській області впродовж останніх днів почастішали випадки загорання сухої трави та чагарників.
Як відомо, спалювання сухої трави часто переростає у великомаcштабні пожежі. А при вітряній погоді швидкість поширення вогню надзвичайно висока і локалізувати її на відкритій території вкрай складно. При цьому пожежами в екосистемах завдається величезна шкода ґрунтам, рослинному та тваринному світу. У вогні гинуть корисні комахи, мікроорганізми, практично всі тварини, які живуть у сухій траві або на поверхні ґрунту.
Державна екологічна інспекція у Закарпатській області закликає всіх краян відмовитися від практики спалювання сухої трави, листя, чагарників. Давайте будемо свідомо дотримуватися вимог природоохоронного законодавства, правил пожежної безпеки, спільно дбати про стан довкілля!
Нагадуємо, що спалювати суху рослинність заборонено й відповідно до чинного законодавства. Згідно ст.77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення за випалювання стерні, пасовищ, рослинності або її залишків та опалого листя на сільськогосподарських землях, вздовж автомобільних доріг і залізниць, у парках, зелених насадженнях та газонів у населених пунктах передбачено штраф у розмірі від 170 до 340 грн. для громадян і від 850 до 1190 грн. для посадових осіб. При цьому випалювання рослинності в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду тягне за собою накладення штрафу на громадян від 340 до 680 грн. і на посадових осіб - від 490 до 1700 грн.
За порушення вимог пожежної безпеки в лісах ст.77 КУпАП передбачено відповідальність у вигляді накладення на штрафу на громадян від 85 до 255 грн. і на посадових осіб - від 255 до 850 грн. Але якщо такі дії призвели до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, то цією ж статтею передбачено відповідальність у вигляді накладення адмінстягнення на громадян від 255 до 850 грн. і на посадових осіб - від 595 до 1020 грн.